Wingate Bulldog Stampede


Mens 8K Team Scores

Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 2:17:30 27:30 24 1 2 4 7 10 11 12
2 2:22:25 28:29 47 3 5 9 14 16 20  
3 2:29:21 29:52 78 6 13 15 21 23 24 26
4 2:30:51 30:10 84 8 17 18 19 22 25 29
5 3:21:37 40:19 148 27 28 30 31 32 33  

Mens 8K Individual Results

Place Name Year Team Avg. Mile Time Score MEN2K MEN4K
1 Patel, Nepolian SR Una 5:08.0 25:31.1      
2 Ellis, Brandon   Milligan 5:22.2 26:41.7 1    
3 Tafelsky, Taylor   Milligan 5:26.9 27:04.9 2    
4 Cox, Dalton SO-2 Wingate 5:28.7 27:14.3 3    
5 Bronstetter, Mitch FR-1 Milligan 5:29.0 27:15.7 4    
6 Ladd, Randal FR Una 5:34.1 27:40.8      
7 Lackey, Andrew FR Una 5:34.2 27:41.2      
8 Troutman, Jacob SR-4 Wingate 5:34.3 27:42.1 5    
9 Chebii, Jacob SO-2 Coker 5:36.1 27:50.7 6    
10 Wehner, Sam FR-1 Milligan 5:37.5 27:57.9 7    
11 Keller, Jonathan FR-1 North Greenville 5:40.1 28:10.8 8    
12 Hickernell, Dustin SR-4 Wingate 5:42.3 28:21.5 9    
13 Kirby, Carson SO Milligan 5:44.0 28:30.1 10    
14 Welsh, Garret FR-1 Milligan 5:45.9 28:39.7 11    
15 Bratton, Sam   Milligan 5:46.3 28:41.8 12    
16 Nicol, Seth FR-1 Milligan 5:46.9 28:44.5      
17 Shull, Eric SO Milligan 5:47.5 28:47.4      
18 Mullins, Brandon SO-2 Coker 5:47.7 28:48.3 13    
19 Silva de la Pena, Rodrigo FR-1 Wingate 5:53.4 29:17.0 14    
20 Aulich, Cory FR-1 Milligan 5:56.0 29:29.9      
21 Kiplaget, Razzel SO-2 Coker 5:56.6 29:33.0 15    
22 Tidwell, Alex JR-3 Wingate 6:00.1 29:50.4 16    
23 Nobles, Austin JR-3 North Greenville 6:01.7 29:58.3 17    
24 Powell, Dominic JR-3 North Greenville 6:09.3 30:35.9 18    
25 Stewart, Trey SO-2 North Greenville 6:10.5 30:41.8 19    
26 Akers, Alex FR-1 Wingate 6:13.7 30:57.9 20    
27 Mosley, William FR-1 Coker 6:18.1 31:19.8 21    
28 Grigg, Jacob JR-3 North Greenville 6:19.2 31:25.0 22    
29 Elliott, Luke SO-2 Coker 6:24.1 31:49.4 23    
30 Gunzenhauser, Todd FR Una 6:31.1 32:24.3      
31 Bishop, Jordan FR-1 Coker 6:38.8 33:02.4 24    
32 Chastaine, Zachary FR-1 North Greenville 6:45.8 33:37.2 25    
33 Gregory, James SR-4 Coker 6:51.6 34:06.4 26    
34 Maldonado, Jacob FR-1 Coker 6:58.7 34:41.5      
35 Woodward, Marvin JR-3 Johnson C. Smith 7:14.2 35:58.7 27    
36 Ross, Isaac SO-2 Johnson C. Smith 7:38.8 38:00.7 28    
37 Burke, Brandon SO-2 North Greenville 7:42.3 38:18.3 29    
38 Cunningham, Joshua SR-4 Johnson C. Smith 8:12.4 40:47.9 30    
39 Ellis, David JR-3 Johnson C. Smith 8:21.2 41:31.7 31    
40 Stephenson, Gawayne SR-4 Johnson C. Smith 9:06.8 45:18.7 32    
41 Henry, Antonio JR-3 Johnson C. Smith 9:53.2 49:09.4 33